Nesvěřujte se na internetu
Jedno rčení říká, že sdílená radost je dvojí radost, sdílená starost je poloviční starost. Určitě se v těchto slovech skrývá hluboká pravda, ovšem na straně druhé je třeba si uvědomit, že člověk by přece jen měl zvažovat, komu se svěřovat. Důvěrou bychom neměli lehkovážně plýtvat.
V současné době se díky internetu rozšířil takový nešvar a tím je svěřování se na sociálních sítích, nebo vyhledávání odborných informací ve vyhledávačích. Ano, svým způsobem to bylo vždy. Lidé dříve psali své příspěvky do rubriky Milá Sály v Mladé Frontě a svůj zdravotní stav jsme důsledně studovali v mohutné knize „Domácí lékař“. Tato kniha tvořila inventář každé knihovny. Potřeba svěřovat se a shánět si informace je zcela přirozená a normální. Ale nesmí to dosáhnout stavu, když už je toho až přes příliš. Když už se z toho stává patologický stav. A svěřování se v podstatě cizím lidem určitě není zcela v pořádku.
Také se domníváte, že Vám internet pomůže z psychických problémů? Zkuste si odpovědět poctivě. V danou chvíli se Vám možná uleví. Poleví taková ta nepříjemná hrubá tenze, ale Vaše starosti nenajdou řešení a vůbec nic se nezmění. Je to jenom ono pověstné odkládání starostí. Pokud máte problémy jakéhokoli typu, to znamená nejen psychické, ale také zdravotní, vždy byste se měli obrátit především na odborníky, i když jejich rady se Vám ne vždy budou zamlouvat. Sociální sítě Vám mohou nabídnout podpůrnou podporu, ale v prvé řadě byste se měli snažit důvěřovat především odborníkům.
Někdy člověk totiž podléhá iluzi, že když o něčem diskutuje na síti, problém už svým způsobem řeší, ale ve skutečnosti se jedná o určitou formu odkládání povinností. Nedovolte si dělat takové chyby a jděte tam, kde dokážou Váš problém pojmenovat tím správným jménem. Když znáte jméno problému, řešení už je poměrně snadné, nebo alespoň začíná mít určité obrysy.