16.9.2019
Metoda vláskování a ombré obočí
Jak to bylo dříve
Dámské obočí je upravováno od nepaměti. V různých údobích se mění jeho tvar i tloušťka. Již ve Starověkém Egyptě si jej upravují muži i ženy, neboť přisuzují líčení nadpřirozené schopnosti. Užívají černou barvu a obočí spolu s očima dominují obličeji. Ve Starověkém Řecku i Římě si jej zvýrazňují a rozšiřují. Ve středověku naopak přichází vlna nenápadného obočí, často si jej ženy depilují, aby dosáhly žádoucího efektu vysokého čela. Ve dvacátém století, s příchodem televize, mají značný vliv filmové herečky. Přichází pak období inspirované především jimi. Dvacátá léta přinášejí trend: obočí, které je úzce formováno v tenké linii. V padesátých letech se mění v husté výrazné s velkým obloukem. Od devadesátých let převládalo tenké a výrazné. Nyní zde máme éru přirozenosti.
Přirozenost
Přírodního vzhledu můžeme docílit každodenním dokreslováním či nechat si vyrůst své vlastní. Avšak časté vytrhávání do úzkých linií mohlo způsobit, že už Vaše obočí nedokáže dorůst do požadovaného hustého tvaru. Pokud Vás dokreslování nebaví nebo třeba máte asymetrii, potom je tady metoda permanentního make-upu, tzv. vláskování (mikroblading), někde se objevuje také výraz čepelkování.
Za pomoci malé čepelky s malými hroty se barva aplikuje těsně pod kůži. Chloupky jsou velice jemně vykreslovány tak, aby bylo dosaženo co nejpřirozenějšího vzhledu. Barva však postupně bledne, lépe je podstoupit dvě sezení s časovým odstupem, kdy se tyto barevné nedokonalosti srovnají. Uvádí se, že vydrží až tři roky. Zákrok se cenově pohybuje kolem čtyř tisíc, samozřejmě v závislosti na místě provedení. Je dobré mít na paměti, že po aplikaci mohou vznikat jizvičky a že obočí často vypadá dobře jen těsně po zákroku. Postupem času se ostré linie rozpíjejí a vznikají tak viditelné nepravidelnosti, které je nutné opravit.
Dále můžete absolvovat tzv. ombré obočí neboli pudr efekt. Užívá se různě pigmentovaných jehel tak, aby přecházely barvy postupně od světlé ke tmavší. Kýžený výsledek je právě díky strojku, ve kterém je jehla upevněna, jednolitý i po vyhojení. Na první pohled by nemělo jít poznat, že k zákroku vůbec došlo.